Havadis-i TÜGVA

“… Ben Varım Diyen Bir Gençlik” Yetişiyor

1.3BinOkunma

Türkiye Gençlik Vakfı Yükseköğrenim Komisyonu’nun hayata geçirdiği “Aksiyon Akademi” programı ile “Kim var?” diye sorulduğunda, sağına soluna bakmadan “Ben varım!” diyebilen bir gençliğin yetişmesi arzu ediliyor.

Aksiyon Akademi, milli ve manevi değerlerinin farkında bireyler olarak yetiştirdiği üniversite gençliğinin düşürülmek istendiği tuzakları bozmayı hedefliyor.

Ümmetimizin sorunlarını çözme hususunda rol almak isteyen ve bu çerçevede kendini din, tarih, kültür, siyaset başlıkları altında belirlenen temel konularda geliştirmek isteyen katılımcılarını bekliyor. Doğa ortamında tertip edilen seminer, ders, kitap okuma ve stres atmaya yönelik sosyal aktivitelerle zenginleştirilen program, kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendiriyor.

Dava, ideal, fikir, tarih, iman, sanat, aksiyon gibi önemli başlıklar üzerine düşünce odaklı çalışmaların da gerçekleştirildiği programda katılımcılar, düşüncelerini ifade etme imkânı da buluyor. Akademi, yoğun tempoda Üniversite eğitimlerine odaklanan gençlerin, dini ve milli değerlerinden uzaklaşmaması açısından önemli bir adım atıp Müslüman bir gencin sahip olması gereken ufuk, düşünce ve hareket şuurunu kazandırmayı hedefliyor.

Alanında uzman kişilerden Ümmet’in temel meselelerini konu alan seminerler, Kur’an-ı Kerim ezberi çalışmaları, tecvit ve kıraat dersleri, İmam Nevevi “Erbain” dersleri, seçkin kitaplar üzerinden tahliller ve daha fazlası, yılda bir kez, yaz ayında Aksiyon Akademi’de gerçekleştiriliyor.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği programa, mülakatlarda başarılı olan sınırlı sayıda üniversite öğrencisi katılma hakkı kazanıyor. Birbirinden değerli konukların destek verdiği akademiye; Vakıf Başkanımız İsmail Emanet, Bilal Erdoğan, Yusuf Kaplan, Recep Şentürk, Ahmet Yiğitalp, Selim Seyhan, Mustafa Şen, İhsan Aktaş, Selim Cerrah, Salih Eğridere ve Osman Nuri Kabaktepe, Mustafa Yüksel, Fatih Coşar, Yasin Bostancı ve Muharrem Güneş gibi önemli simalar konuk oluyor.

Aksiyon Akademi, sadece seminer ve dersler ile sınırlı kalmıyor. Doğa ortamında stres atmaya yönelik spor ve sosyal aktivite programları da düzenleniyor. Yürüyüş, binicilik, okçuluk, tracking, paintball, koşu gibi spor aktiviteleri, çay sohbetleri, kamp ateşi eşliğinde söylenen ezgi ve marşlarla yeni dostluklar kuruluyor. Akademi’de yer almak istiyorsanız internet sitemizden (www.tugva.org) konuyla ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.