Havadis-i TÜGVA

Bu hafta sizi de bekliyoruz

1.12BinOkunma

Üniversite hayatının yorucu ve sıkıcı ortamından, huzur ve kardeşliğe susamış gönüllere bir el uzanıyor. Bu eli tutanlar, kendilerini gerçek bir “kardeşlik halkası”nda buluveriyor.

“Kardeşlik Halkaları” haftalık bir sohbet programı. Türkiye çapındaki TÜGVA Yükseköğrenim Koordinatörlükleri’nin haftalık organize ettiği bir faaliyet. Kardeşliğimizin bir sohbet halkası etrafında bir araya gelerek pekiştirildiği bir buluşma. Geçtiğimiz 5 ay içerisinde, 81 ilde, 140 üniversitede, 769 defa gerçekleştirildi.

Sohbet programı, Kur’an ve Sünnet’in aydınlığında, farklı fikir ve meşreplere sahip olan kardeşlerimizi bir araya getirerek, gençlerin manevi yönlerini güçlendiriyor ve dini bilgilerini arttırıyor. Gençlerle aynı dili konuşan, hoş sohbet hocalardan destek alarak, yurt ve üniversite mescitleri, çeşitli camiler ve il temsilcilikleri gibi birçok farklı ortamda gerçekleştiriliyor.

Kıyamet günü Allah’ın, “Arş’ımın gölgesinde gölgelendireceğim” dediği, yedi sınıf insan arasına katılma niyetiyle planlanan bu sohbet halkalarıyla TÜGVA, Allah için birbirini seven, bu sevgi üzere bir araya gelen ve gönlü muhabbet dolu genç nesiller yetiştirme niyetinde.

Türkiye’deki ve dünyadaki bütün ümmeti kapsayan bir bilinç ve söylemle, genç kardeşlerimizi bu halkalara davet ediyor…