Havadis-i TÜGVA

‘Öncü Şahsiyetler’i Ne Kadar Tanıyoruz?

3.7BinOkunma

Necip Fazıl Kısakürek, Mehmet Akif Ersoy, Hasan El Benna, Malcolm X, Aliya İzzetbegoviç ve niceleri… Dünyanın dört bir yanında İslam davası için fikir çilesini, sürgünü, sevdiklerini kaybetmeyi, hatta şehadeti göze almış, öncü şahsiyetleri ne kadar tanıyoruz?

Kulaktan dolma, eksik, abartılı bilgiler bizleri doyurmamalı. Önemli başarılar elde etmiş şahsiyetlerin hayat hikâyeleri, tecrübeleri ve fikirleri çok kıymetli birer hazine gibi.

Medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa edecek öncü nesiller yetiştirme vizyonu ile gençlerin zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren, yenilikçi ve nitelikli bir gençlik hedefleyen Türkiye Gençlik Vakfı, üniversitelerde başlattığı “Öncü Şahsiyetler” konferanslarıyla gençlerin birer dava adamı olabilmeleri için örnek almaları gereken öncüleri tanıtıyor.

Türkiye’nin 65 ilinde, yaklaşık 135 üniversitede düzenlenen konferanslara, başta Rasim Özdenören, Bestami Yazgan, Bekir Develi, İsmail Kılıçarslan gibi değerli şair, yazar, sunucu ve farklı branşlardan akademisyenler, katılımlarıyla değer katıyor. Eğitimin başlamasıyla birlikte, ilk dönem Eylül-Aralık ayları, ikinci dönem ise Mart-Mayıs ayları arasında her dönem düzenleniyor.