FikirnameHavadis-i TÜGVA

Fikir Oluş Diriliş

1.25BinOkunma

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Ankara’da düzenlenen Fikir, Oluş ve Diriliş Buluşması’na katılan Bilal Erdoğan: “21. Yüzyıl, kesinlikle inanıyorum ki; Türkiye’nin ve Müslümanların yüzyılı olacaktır inşaallah.” Dedi.

3 Mart’ta, Ankara Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen Üniversite Teşkilatı Toplantısı’nı Üniversite Koordinatörlüğü, Türkiye’nin 68 ilinden, 7 bin kişiyi aşan üniversite öğrencisinin coşkulu katılımıyla gerçekleştirdi. Bu sene 2.si düzenlenen etkinlikte TÜGVA’nın yeni müzik topluluğu Grup Aksiyon da ilk konserini verdi. Mehter Takımı dinletisinin ardından açılış konuşmasını yapan TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Suat Kır, “İslam, güzel ahlak üzeredir.” hadis-i şerifi doğrultusunda, “Fikir ahlaksız olmaz” konulu bir konuşma gerçekleştirdi. 

TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, “Biz Ashab-ı Kehf’in adını koyduğu gençleriz!” diyerek, gençlik kavramının Müslümanlar için ne ifade etmesi gerektiğini ortaya koyan heyecan veren bir konuşma yaptı. TÜGVA Mütevelli Heyeti Üyesi İsmail Karaosmanoğlu ise teşkilat mensuplarını selamladı. Mütevelli Heyeti Üyesi Salih Eğridere, Cafer Beyazıt Yıldırım ve Erem Şentürk, sohbetleriyle TÜGVA teşkilat mensuplarına eğitici, şevk ve heyecan veren konuşmalar yaptılar.

Teşkilat Buluşması’na katılan TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, dünyanın bir huzura ve dengeye ihtiyacı olduğunu, bunu ancak İslam Medeniyeti’nin sağlayabileceğini söyledi. Taş üstüne taş koyan herkesin destekçisi olacaklarını, bu noktada TÜGVA’ya büyük sorumluluk düştüğünü belirtti.

-Fikirname