Havadis-i TÜGVAMustafa Karakaş

İlk Aksiyon İlk Albüm

1.3BinOkunma

Ülkemiz gençliğini; dini ve milli değerlerine uygun, buram buram Anadolu kokan, müzikal değeri yüksek parçalarla buluşturmak için yola çıkan Grup Aksiyon, ilk albümünü çıkartıyor. Türkiye’nin dört bir yanında verdiği konserler, büyük ilgiyle takip edildi. Yakın zamanda tüm gençlerin dinleyeceği, takip edeceği bir grup olacaklarının altını çizen Grup Aksiyon, bu başarılarını albüm ile taçlandırmayı hedefliyor.

Grup Aksiyon 2017 yılında, dava derdi taşıyan bir grup genç tarafından kuruldu. Kolektif bir çabanın meyvesi olan Grup Aksiyon, geleceğe yatı rım yapan bir hazırlıkla çalışmalarını sürdürüyor.

Kendileriyle tanışma fırsatını yakaladığımızda, “Herhangi birimizin adı geçmesin, bizler  tek vücut halinde çalışan bir grubuz.  İsimlerimizin  bir önemi yok. Bugün biz varız, yarın başka gençler olacaktır.” diyerek, kendileriyle aynı minvalde düşünen gençleri de -belirli bir eğitimin ardından aralarında  görmek  istediklerini  kaydettiler.

Albümün İçeriği

Grup Aksiyon’un yakında çıkacak olan albümünde 15 eser bulunuyor. Birçok ezgi albümünden farklı olarak, yeni ezgi ve marşların yanı sıra, Anadolu irfanını yansıtan 5 türkü, yeni yorumlarıyla gençleri bekliyor.

-Mustafa Karakaş