Havadis-i TÜGVA

Tügva Kamplarında Geleceğe Hazırlık

924Okunma

Türkiye Gençlik Vakfı Üniversite Koordinatörlüğü Ekim ayı içinde tüm üniversite teşkilatlarının yönetimleri ile 11 farklı bölge kampı gerçekleştirerek teşkilata giriş kamplarını tamamladı. Türkiye’nin 76 farklı ilinden gelen üniversite teşkilatı mensuplarına; TÜGVA hareketinin gayesi, temel dünya görüşü, gençlik hareketlerinin tarihi, temel teşkilat eğitimleri ve sene içerisinde yapılması planlanan faaliyetleri içeren eğitimler gerçekleştirildi.

Kuran-ı Kerim’de müjdelenen; “Allah’a çağıran, salih amel işleyen, kuşkusuz ben Müslümanlardanım diyenden daha güzel sözlü kimdir?” ayeti üzerine bu şuurla hareket eden 2500 TÜGVA gönüllüsüne, hareketin yapı taşları değerli konuşmacılar tarafından aktarıldı. Genel Merkez Üniversite Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen kamplarda katılımcılar; TÜGVA Bilinci, İslami Hareketlerin Tarihi, Meselemiz Davamız, Hareketimizin Dünyaya Katkısı gibi başlıklı konuları, önemli isimlerden dinleme fırsatı bularak, temel teşkilat eğitimleri almış oldu.

Marş ve Ezgiler Yüreklerdeki Heyecanı Alevlendirdi

Kimsenin olmadığı yerde “Biz varız!” demenin en güzel yolu olan ezgiler; ruh, coşku, heyecan, umut ve idealleri bir arada yaşatan sesleniştir. Tüm kamplarda da Marş Geceleri düzenlenerek kamp ateşi etrafında coşkulu bir şekilde marşlar okundu.