FikirnameHavadis-i TÜGVA

Yeni fikirler bir araya geliyor

768Okunma

Yeni Türkiye’yi yeni fikirlerin kuracağına inanan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), yeni fikirlerin bir araya gelmesi ve ortak bildiri şeklinde yayınlanmasının önünü açıyor.
Türkiye Gençlik Vakfı Lise Koordinatörlüğü tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Genç Türkiye Kongresi programı, gençleri toplumun önemli meseleleri ve çözüm bekleyen sorunları üzerine düşündürmeyi hedefliyor. Yapılacak olan il, bölge ve Türkiye çalıştaylarında fikirlerini çekinmeden ifade edebileceği, akranlarıyla seviyeli tartışmalar yapma imkanı bulacağı bir organizasyonla; farklı bakış açılarını tanıyacağı, birlikte düşünme, müzakere etme ve ortak bir fikre ulaşma yollarını öğreneceği nitelikli bir gençlik platformu amaçlıyor.
Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen bu projenin bu yılki akışı şu şekildedir: GTK genel merkez tarafından hazırlanmış web sitesi ve sosyal medya hesaplarından etkinliğin duyurusunu başlatacaktır. Kongreyi uygulama yeterliliğine sahip iller, il çalıştayını gerçekleştirecektir. İllerin uygulaması sonucu belirlenecek başarılı öğrencilerin isimleri genel merkeze gönderilecektir. Her ilden, her tema için başarılı olan bir öğrenci genel merkez tarafından belirlenen bölge finallerinde yarışmaya hak kazanacaktır. Bölge finalinde katılımcıların gösterdiği performans bölge birinciliği için %50 etki edecektir. Kalan %50 bölge finali sonrasında katılımcıların çektikleri maksimum 5 dakikalık videonun genel merkeze gönderilmesiyle değerlendirilecektir. İstanbul’da gerçekleştirilecek olan finale katılmaya hak kazanan öğrenciler İstanbul’a getirilip hem çalıştaya katılmaları hem de İstanbul’u gezmeleri sağlanacaktır.
Ayrıntılı bilgi için gencturkiyekongresi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.