Filistin DavamızKudüsÖne Çıkanlar

FİKİRNAME KUDÜS ÖZEL SAYISI ÇIKTI

740Okunma

Kıymetli Okurlar, Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem)’in azatlısı Meymune radıyallahu anha söyle sordu: “Ya Rasulallah! Beyt-i Makdis’e gidip gitmeme hakkında bize ne buyurursunuz?’’ dedi. Allah Resulü: ‘’Gidin ve orada namaz kılın!’’ diye cevap verdi. Fakat o zaman orada (Bizans ile Persler arasında) savaş vardı ve bunu dikkate alan Peygamber aleyhissalatuvesselam efendimiz şöyle buyurdu: ‘’Şayet oraya gidemez ve orada namaz kılmazsanız, oranın kandillerini aydınlatacak yağ gönderin!’’ buyurdu.(Ebu Davud, Salat, 14)  Başka bir hadis-i şerifte ise; “(İbadet için) su üç mescitten başkasına yolculuk edilmez: el-Mescidu’l-Harem, Mescidu’r-Rasûl ve Mescidu’l-Aksâ.” (Buharî, Enbiyâ 8; Müslim, Mesâcid 2) buyruluyor.

Bizler için ibadet niyetiyle yolculuk yapılacak üç yerden bir tanesi olan Mescid-i Aksa maalesef bugün işgal altında. Kapıları çoğu zaman Müslümanlara kapalı ya da Israil’in kontrolü altında.

Vatanları yıllardır devlet terörü ile işgal edilen, topraklarını günden güne kaybeden Filistin Gazze’deki kardeşlerimizin gördüğü zulüm insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiş durumda.

Okul, cami, kilise, hastane fark etmeksizin çocuk, kadın, hasta, yaslı demeden katleden Siyonist zihniyet yıllardır devam eden zulmünü yüreklerin kaldıramayacağı boyutlara taşıdı. Yüreğimiz kardeşlerimiz için çarparken Özgür Kudüs aklımızda bir ülkü olarak bekliyor.  Kudüs 400 yıl boyunca Osmanlı himayesindeki barış ve hoşgörü iklimini bekliyor.

***

Son günlerde yaşadığımız ve bizleri derinden etkileyen olaylar akabinde Fikirname Kudüs özel sayısını sizlerle de paylaşmak istedik.
Kudüs…
“Hazreti Süleyman Aleyhisselam’ın İhtişamı”
“Selahaddin Eyyûbi’nin Rüyası”
“Hazreti Ömer’in (r.a.) Emaneti”
“Kanûni Sultan Süleyman’ın Mirası”
Dillerde tek kelime, binlerce gönülde yüz binlerce anlam. Yüreğimizin bir köşesine konmuş, özgürlüğe uçacağı günü bekliyor. O gün elbet gelecek… Ve Kudüs hak ettiği özgürlüğüne elbet kavuşacak!
O kutlu günde, Mescid-i Aksa’nın bahçesinde,
Kubbet’üs-Sahra’nın gölgesinde buluşmak duasıyla…

İndirmek için tıklayın; FİKİRNAME KUDÜS ÖZEL SAYISI